در این فیلم کوتاه نحوه تولید سنگ آنتیک را مشاهده خواهید کرد:

 

برای در آوردن سنگ آنتیک از داخل قالب چقدر صبر کنم؟

برای ساخت این نوع سنگ آنتیک از ملات ماسه و سیمان استفاده شده است. ملات ماسه و سیمان به دلیل اینکه جز مصالح دیرگیر است و بعد از مدت طولانی تری نسبت به گچ، سفت می‌شود، نیاز است که حدود 3 الی 4 ساعت صبر کنیم تا ملات کاملا سفت شده و بعد اقدام به در آوردن آن از داخل قالب بکنیم.

 

حدودا بعد از 3 الی 4 ساعت سنگ مصنوعی را از داخل قالب بیرون می‌ آوریم. چون در این مدت زمان، ملات کاملا سفت شده است و می‌توانید به راحتی قطعات سنگ مصنوعی را از داخل قالب بیرون بیاورید. توصیه می‌شود بعد از خشک شدن و در آوردن سنگ ها از داخل قالب، مجددا به آنها آب داده شود تا مقاومت سیمان بیشتر بشود.

 

شما می‌توانید از هر مصالحی که قابلیت سفت شدن را داشته باشد، داخل قالب پی وی سی استفاده کنید و سنگ مصنوعی خودتان را با استفاده از ملات مورد نظر خودتان بسازید. یعنی علاوه بر اینکه می‌توانید از ملات ماسه و سیمان استفاده کنید، می‌توانید از مصالحی چون گچ، گچ و سیمان، سیمان سفید و پودر سنگ، خاک و گچ و رزین … استفاده کنید.

 

اگر بخواهید برای ساخت سنگ مصنوعی از ملات گچ استفاده کنید، می‌توانید بعد از 15 دقیقه قطعات را از داخل قالب بیرون بیاورید. به این دلیل که گچ جزو مصالح زودگیر می‌باشد و تنها بعد از چند دقیقه سفت می‌شود. نحوه ساخت گچ و یا گل گچ یا گچ سیمان کار بسیار راحتی هست.

رنگ کردن سنگ آنتیک قبل از ریختن ملات داخل قالب:

روش های مختلفی برای رنگ کردن سنگ مصنوعی وجود دارد. در فیلم بالا سعی شده است که قبل از ریختن ملات، داخل قالب قسمت هایی از قالب به دلخواه رنگ شود. رنگ آمیزی قالب با استفاده از فرچه قلم صورت گرفته و می‌توان بسته به سلیقه خود چندین رنگ را برای رنگ کردن سنگ مصنوعی استفاده کرد.

رنگ کردن سنگ آنتیک بعد از ریختن ملات داخل قالب:

برای رنگ کردن سنگ آنتیک حتی می توانید بعد از اینکه قطعات سنگ را از داخل قالب بیرون آوردید، قسمت هایی از آن را به دلخواه با استفاده از فرچه قلم رنگ کنید. برای رنگ کردن سنگ آنتیک می‌توانید از رنگ پلاستیک و رنگ روغن استفاده کنید. بدیهی است که رنگ روغن مقاومت و ماندگاری بیشتری دارد.

رنگی کردن ملات:

روش دیگری که برای رنگ کردن سنگ آنتیک وجود دارد آن است که هنگام ساخت ملات ماسه و سیمان و یا گچ از پودر رنگی استفاده کنید. یعنی به اندازه‌ای که رنگ دلخواهتان به دست آید می‌توانید پودر رنگی به ملات اضافه کنید و به خوبی مخلوط شود. این روش در صورتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بخواهید رنگ سنگ آنتیک شما کاملا یک رنگ باشد. مثلا کاملا رنگ مشکی، رنگ خاکستری، پودر رنگ قرمز و یا هر رنگی که مورد پسند شماست.


مشاهده تمامی محصولات

7 نظر برای «تولید سنگ آنتیک»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *