در این کلیپ می‌توانید نحوه رنگی کردن سنگ آنتیک را با استفاده از پودر رنگی مشاهده کنید:

 

 

در کلیپ بالایی که مشاهده کردین، برای ساخت سنگ آنتیک از ملات ماسه و سیمان استفاده شده است.

برای ساخت سنگ آنتیک می‌توانید از ملات‌های مختلفی مانند ملات گچ، گچ و خاک، گچ و سیمان، سیمان سفید و پودر سنگ، ترکیب شن و ماسه و سیمان سیاه استفاده کنید.

 

نسبت اختلاط سیمان و ماسه

مقدار سیمان به ماسه ۱ به ۴ است. یعنی به ازای هر ۱ واحد سیمان، شما باید ۴ واحد ماسه اضافه کنید و آنها را با میزان مشخصی آب مخلوط کنید.

 

شما می توانید برای ساخت ملات به صورت دستی اقدام کنید و نیازی به دستگاه مکانیکی مثل میکسر نیست. ساخت ملات به روش دستی برای کارهای کوچک مناسب است و تداخلی در کیفیت کار ایجاد نخواهد کرد.

 

زمانی که می‌خواهید به صورت دستی اقدام به تولید ملات 1 به 4 با سیمان و ماسه کنید، ابتدا تمام ماسه و سیمان مورد نظر خود را با هم مخلوط کنید به طوری که یک پودر یک دست تشکیل شود. سپس آب را کم کم به این پودر ترکیبی اضافه کنید تا ملات شما تشکیل شود.

 

توجه کنید که ملات آماده شما حداکثر برای ۱ ساعت قابلیت استفاده دارد و پس از آن سفت شده و دیگر به کار شما نمی‌آید. بنابراین سعی کنید فقط مقداری از ملات را آماده کنید که قصد استفاده از آن را دارید و ظرف مدت یک ساعت می‌توانید آن را به طور کامل مصرف کنید.

 

اگر ملات برای مدتی در هوای آزاد باقی بماند و از آن استفاده نکنید سفت می‌شود. به هیچ عنوان با اضافه کردن آب به ملات سعی نکنید که آن را روان کنید و مجددا از آن استفاده کنید، چرا که اضافه کردن آب اضافی باعث کاهش خواص فیزیکی محصول می‌شود و کیفیت کار شما را پایین می‌آورد.

 

سپس می توانید از ملات به دست آمده، برای ساخت و تولید سنگ آنتیک مصنوعی خود استفاده کنید.

 

دقت داشته باشید که در روش فوق برای رنگی کردن سنگ آنتیک، پودر رنگی به خود ملات اضافه نشده است و فقط بر روی سطح کار مقدار کمی پودر رنگی استفاده شده است. روش دیگری که برای رنگی کردن سنگ آنتیک وجود دارد اضافه کردن پودر رنگی به خود ملات می‌باشد که مسلما در این روش به میزان پودر رنگی بیشتری نیاز است.

 

 

مشاهده تمامی محصولات

یک نظر برای «رنگ کردن سنگ آنتیک با پودر رنگی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *