در فیلم زیر نحوه ساخت قالب گچبری کنده را مشاهده می‌کنید.

 

 

 

 

مواد مورد نیاز برای ساخت قالب

  • سیلیکون

در فیلم بالا، برای ساخت قالب گچبری کنده از دو نوع مواد استفاده شده است. در ابتدا از مواد سیلیکون با رنگ سفید استفاده شده است. سیلیکون با رنگ‌های متفاوتی وجود دارد که هر کدام از این رنگ‌ها خاصیت انعطاف پذیری را دارا می‌باشند.

  • فایبرگلاس

مواد دومی که به سبز رنگ می‌باشد از جنس فایبرگلاس است. دلیل استفاده از جنس فایبرگلاس آن است که در مصرف مواد سیلیکون صرفه جویی بشود. چرا که همانطور که می‌دانید مواد سیلیکون یکی از موادهای گران قیمت است و تا حد امکان باید با هر روشی کمتر از آن استفاده شود تا ساخت قالب با قیمت ارزان تری صورت بگیرد. در بعضی موارد می‌توان به جای فایبر گلاس از مصالح دیگری هم استفاده نمود. به عنوان مثال از گچ. استفاده از گچ بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

 

چگونه با استفاده از گچ در مصرف سیلیکون صرفه جویی کنم؟

مراحل این کار به این صورت است که ابتدا پس از آنکه یک لایه نازک از مواد سیلیکون را به قطعه مورد نظر زدیم، طوری که مواد سیلیکون همه سطح قطعه را بپوشاند، بقیه قسمت آن را با استفاده از گچ پر کنیم تا به سطح یکنواخت و صاف برسیم. البته فراموش نشود که سطح مابین گچ و مواد سیلیکون به روغن آغشته شود تا هنگام جدا کردن گچ از سیلیکون به راحتی این دو مواد از یکدیگر جدا شوند. برای مشاهده فیلم کوتاه در این مورد روی گزینه:  صرفه جویی در استفاده از مواد سیلیکون  کلیک کنید.

مشاهده تمامی محصولات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *